TOP 10 suplementów diety czyli jak żyć dłużej i czuć się lepiej

okładka ksiażki top 10 suplementów diety wydawnictwo VitalNa pewno zastanawiacie się często, które suplementy diety warto zażywać, które może nawet trzeba, a których istnienie zignorować, bo nie jest potrzebne naszemu organizmowi. Wpadła mi ostatnio w ręce książka „TOP 10 suplementów diety„, której autorka opisuje najskuteczniejsze, jej zdaniem, środki odżywcze o naukowo udowodnionym działaniu.

Według Pani Evelyne Laye powinniśmy codziennie przyjmować następujące suplementy diety:

OPC i witamina C – ponieważ OPC jest silnym antyoksydantem o różnorodnym korzystnym wpływie na nasz organizm, a witamina C dodatkowo wzmacnia jego działanie,
Magnez – ponieważ prawie każdy ma jego niedobór, a bierze on udział w wielu procesach w organizmie,
Kwasy tłuszczowe omega-3 – ponieważ jest ich zbyt mało w naszym pożywieniu autorka zaleca codzienne przyjmowanie oleju lnianego lub oleju rybnego,
MSM (siarka) – ponieważ zapobiega rozwojowi stanów zapalnych wszelkiego rodzaju, a ponadto dobrze wpływa na włosy i skórę,
Witamina D i witamina K –  ponieważ niedobór witaminy D jest przyczyną wielu chorób i słabego samopoczucia, a wraz z przyjmowaniem witaminy D zawsze należy przyjmować witaminę K.

Autorka książki przekonuje, że dzięki takiej codziennej suplementacji powinniśmy poczuć poprawę naszego samopoczucia  już w ciągu dwóch tygodni.

tył okładki top 10 suplementów diety

okładka książki Jak żyć dłużej i czuć się lepiejZ kolei autor książki „Jak żyć dłużej i czuć się lepiej” do codziennego stosowania poleca nam następujący zestaw suplementów:

WITAMINA C
WITAMINA E
WITAMINA B KOMPLEKS
WITAMINA A
KOMPLEKS MINERAŁÓW

Oczywiście i on na poparcie swojej tezy przytacza szereg badań i analiz, które warto przejrzeć, aby obrać swoją własną metodę wspierania organizmu suplementami.

Leave a Reply