Miedziane bransoletki z Bangalore

Jak pisze Urszula Majalis w swojej książce Tajniki zachowania zdrowia. I ty możesz wejść w ich posiadanie w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lublinie otwarto sale operacyjne, w których powierzchnie dotykowe są z miedzi przeciwdrobnoustrojowej, co ma na celu zmniejszyć ryzyko zakażenia szpitalnego oraz lepszego dbania o zdrowie pacjentów i personelu. Czemu wybrano miedź? Bo  to właśnie miedź przeciwdrobnoustrojowa „zabija drobnoustroje chorobotwórcze w środowisku laboratoryjnym i klinicznym, w znacznym stopniu i w sposób ciągły eliminując bakterie.” Co jeszcze pisze autorka w swojej książce na temat miedzi?

Miedź ma szerokie zastosowanie przy:

  • zapaleniu stawów i schorzeniach kostnych,
  • osłabieniu ścianek naczyń krwionośnych, jako prewencja przeciw tętniakom,
  • cukrzycy,
  • epilepsji (działa na rozwój osłonki mielinowej),

a ponieważ ma właściwości koenzymu, to bierze udział w wielu procesach, m.in.

  • w budowie kości,
  • w leczeniu przewlekłych anemii, które wykazują brak reakcji na stosowanie żelaza,
  • w leczeniu przewlekłych infekcji moczowych wywołanych bakterią Escherichia coli.

Niedobór miedzi może prowadzić do różnego rodzaju problemów zdrowotnych, od anemii, problemów z sercem i krążeniem krwi, poprzez zaburzenia kostne aż po zaburzenia związane z funkcjonowaniem systemu nerwowego, immunologicznego, płuc, tarczycy, trzustki i nerek.

W miedź bogate są: ciemna czekolada, warzywa liściaste, strączki, orzechy czy podroby oraz wszystkie skorupiaki.

A jak się ma do tego bransoletka z miedzi? Autorka wyjaśnia, że kwasy znajdujące się w naszym pocie reagują z miedzią, która przenika do naszego ciała, gdzie oddziałuje np. na niektóre bakterie, szczególnie MRSA (metycylinooporne szczepy gronkowca).

Z kolei twórcy bransoletek Bangalore, twierdzą, że wspomaga ona regenerację i naprawę chorych tkanek, wykazuje właściwości przeciwzapalne. Terapię magnetyczną (bransoletki mają magnesy na końcówkach) warto stosować przy nadciśnieniu, bólach głowy, osteoporozie i chorobach zwyrodnieniowych, a także w przypadku ogólnego zmęczenia.

Leave a Reply