Szungit – rosyjski kamień mocy

Szungit to zagadka przyrody. Jest to minerał, który naturalnie występuje w przyrodzie. Coraz więcej osób go szuka, o nim mówi, ale tak naprawdę jeszcze mało osób wie, jaką moc ma ten kamień.

Czym jest tak naprawdę szungit?
Na ogół, to tak naprawdę kamień, a nawet węgiel, tylko bardzo dobrej jakości. Przypomina on wyglądem drobny węgiel. To, co najważniejsze, zawiera fulereny, są to cząsteczki w kształcie piłki futbolowej, które są odpowiedzialne za absorpcyjne właściwości tego mineraloidu.

szungit

Skąd pochodzi szungit?
Szungity karelskie zalegają w najstarszych warstwach skorupy ziemskiej, niektórzy ze względu na wysoką koncentrację fulerenów, domniema się, że są pochodzenia pozaziemskiego. Takie same pozaziemskie fulereny zostały znalezione w meteorytach. Możliwe, że to pozostałości po uderzeniu dużego węglowego meteorytu. Czasem uważa się, że pochodzi on z alg morskich, ponieważ zawierają one fulereny. Fulereny bardzo rzadko występują w naturalnej formie.

W Kalerii znaleziono naturalne fulereny w szungicie i to tak naprawdę jedyne złoże na Ziemi szungitu, który posiada fulereny, który naprawdę ma unikalne właściwości i taki właśnie możecie dostać na stronie zdrowepodejscie.pl

Co robi właściwie ten szungit?
A co w sumie nie robi? Nasi przodkowie już odkryje wspaniałe działanie szungitu. Twierdzili, że działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Dzięki swym właściwościom leczniczym pomaga w leczeniu różnorakich chorób zapalnych, alergicznych, skórnych, wirusowych, schorzeń stawów oraz przemiany materii. Idealny jako okład na wrzodu, długo gojące się rany, odleżenia, łuszczycę, a także działa przeciwbólowo przy poparzeniach. I ma jeszcze wiele niezliczonych właściwości, nawet odmładzających.

Głównym zastosowaniem szungitu w dzisiejszych czasach jest filtrowanie wody. Zdrowie zaczyna się od wody, a szungit idealnie się do tego nada! Filtry nie muszą być skomplikowane. Szungit naturalny jest w niezmienionej postaci, wydobywany w Rosji w regionie Karelia. W kontakcie z wodą szungit usuwa zanieczyszczenia, azotany, azotyny, metale ciężkie, chlorowane, węglowodory, pestycydy, dioksyny, fenole, produkty naftowe, baterie oraz wirusy. Dodatkowo nasyca wodę w potrzebne makro i mikroelementy, pochłaniając substancje szkodliwe, działając bakteriobójczo oraz przeciwutleniająco.

Woda filtrowana szungitem nadaje się do picia, gotowania, celów kosmetycznych, podlewania roślin czy dla zwierząt. Można nawet ją stosować w akwariach dla rybek.

Jak używać szungitu jako naturalny filtr wody?
Na jeden litr wody stosujemy 50 g szungity, odmierzoną ilość szungity płuczemy kilka razy pod bieżącą wodą i umieszczamy już w naczyniu. Zalewamy wszystko wodą i odstawiamy na 3 dni, po tym czasie woda jest gotowa do użycia. Bardzo ważne jest to, by około 3 cm wody znad szungity nie nadają się do spożycia, ze względu na osad, który wydzieli osad z wody. W miarę użycia dolewamy nową wodę, taką porcję szungity można używać nawet przez 3 miesiące. Co około 2 tygodnie należy płukać naczynie przed dolaniem wody, by pozbyć się osadu.

szungit naturalny filtr wody

 

3 komentarzy “Szungit – rosyjski kamień mocy

Leave a Reply