Konkurs – Smoothie z jadalnych roślin dziko rosnących

Książki z jadalnych roślin dziko rosnących okładkaW konkursie do wygrania książka „Smoothie z jadalnych roślin dziko rosnących

Zadanie konkursowe: Jaki dla Ciebie jest idealny składnik do koktajlu i dlaczego?

Na zgłoszenia czekamy do 30.04.2018 do godziny 23:59, regulamin znajdziecie tutaj.

Najfajniejszy komentarz według nas nagrodzimy egzemplarzem książki 🙂

Opis książkiCo Ty wiesz o koktajlach? Dzięki różnorodnym składnikom leczniczym, koktajle z dzikich ziół są pierwszorzędnym środkiem profilaktycznym. Organizm jest chroniony, witalizowany i odżywiony wszystkim, czego potrzebują komórki. Korzyści odnosi nie tylko ciało. Koktajle mają harmonizujące działanie na wszystkich poziomach i wspierają również duchowe i umysłowe samopoczucie. Bomba energetyczna dla Ciebie Dzięki smoothie z dzikich roślin poczujesz się dobrze w swojej skórze, lepiej poradzić sobie ze stresem i będziesz bardziej zrównoważony i świadomy swojej codzienności. Książka zawiera dokładne opisy dzikich ziół, kolorowe zdjęcia, dużo przepisów i kalendarz zbiorów. Naturalne, zdrowe, energetyczne.

 

7 komentarzy “Konkurs – Smoothie z jadalnych roślin dziko rosnących

  1. Moim tajemniczym, wyjątkowym i niezastąpionym składnikiem ulubionych koktajli jest zwykły (nie zwykły) BANAN.
    Banan nadaje koktajlom słodkości i jedwabistej aksamitności. Niezastąpiony w zielonych koktajlach, wzbogaca ich smak, osładza, dodaje delikatności i łagodzi smak zielonych warzyw oraz ziół typu zielona majowa pokrzywa lub listki mniszka lekarskiego.
    Ten niezwykły owoc jakim jest banan świetnie komponuje się też z innymi kolorowymi warzywami jak na przykład ze zdrowym burakiem czerwonym burakiem czy też z marchewką i pomarańczą tworząc pyszny napój typu Kubuś.
    Natomiast dodatek banana w formie zmrożonej wraz z innymi owocami typu jagody, truskawki czy mango stworzy nam aksamitny, delikatny i gęsty przepyszny mus.
    Jestem przekonana, że dodatek banana przekona nie jedną osobę do wzbogacenia swojego jadłospisu w zdrowe koktajle i wprowadzi w codzienność spożywanie większej ilości warzyw i owoców.
    Magda

  2. Zdecydowanie od niedawna jest to awokado. Kiedyś myślałam, że drastycznie zmieni smak koktajlu nie do zaakceptowania, jakiez było koje zdziwienie kiedy koktajl był aksamitny i delikatny w smaku. Awokado pasuje zarówno do koktajli warzywnych jak i owocowych. Zawiera dużo tłuszczów które są zdrowe dla naszego organizmu

  3. Pokrzywa 🙂
    Nikt nie poznaje, że w koktajlu się ukrywa.
    Ma ogrom cennych składników,
    zastosowań bez liku.
    Na słodko oraz słono,
    zachwyca się nieświadomych gości grono 😉
    A członkowie rodziny, z szerokim uśmiechem,
    nie gardzą koktajlem z „badylem”.

    Warto tylko o jednym pamiętać…
    w pewnym (bezpiecznym) miejscu ją zbierać.
    Aby po zachwycie koktajlem na najwyższym poziomie,
    nie wylądować na OIOM-ie.

  4. Smoothie malinowo – jerzynowe
    Oczywiście z jerzyn i malin dziko rosnących, dojrzałych, pachnących, własnoręcznie uzbieranych mimo drapieżnych i wszechobecnych kolcy.
    A oto składniki:
    – szklanka zebranych malin,
    – szklanka zebranych jerzyn
    – 1 banan
    – łyżka soku z cytryny,
    – pół szklanki schłodzonej wody mineralnej
    – garść młodych liści pokrzywy.
    Wszystko wrzucamy do blendera, dokładnie misujemy i podajemy.
    Tak przygotowane gęste smoothie jest bardzo smaczne a jednocześnie to prawdziwa bomba witaminowa. Owoce jerzyny i maliny a także liście pokrzywy od zawsze są wykorzystywane w medycynie ludowej. Owoce jerzyny zawierają cukry, kwasy organiczne, prowitamina A, witaminy z grupy B, witamina C, pektyny, garbniki i związki mineralne (potasu, wapnia i magnezu), owoce malin natomiast błonnik[8], polifenole, witaminy A, B1, B2, B3 i C, karotenoidy, tokoferole, wapń, magnez, miedź, potas, cynk, mangan, żelazo, selen, olejek eteryczny, pektyny, pochodne cyjanidyny, a także kwasy organiczne jak choćby: cytrynowy, jabłkowy i salicylowy, kwas asparaginowy oraz kwas glutaminowy Trzeba dodać iż występujący w malinach kwas elagowy wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Pokrzywa zawiera wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych.
    Warto zwrócić uwagę także na wspaniały aromat towarzyszący napojowi a także to iż będziemy mieli ogromną satysfakcję, że to nasz wysiłek dał taki pysny efekt. Smacznego

  5. Moim ulubionym składnikiem koktajlu
    są dziko rosnące jeżyny, zbieram je na
    obrzeżach lasu lub polnych miedzach.
    Koktajl piją również dzieci, bo świetnie smakuje.
    Dziko rosnące jeżyny posiadają wiele
    właściwości takich, jak:
    – są naturalne, zdrowe,
    – posiadają właściwości antywirusowe,
    -są moczopędne – pomagają wyleczyć otyłość,
    -obniżają poziom glukozy we krwi,
    -oprócz soli mineralnych zawierają magnez, żelazo,
    potas , sód , wapń,
    -a także witaminy B1 ,B2 ,E,K,P, PP
    Zawierają składniki odżywcze dla organizmu
    i można pozyskać je tanim kosztem.
    Polecam

  6. Dla mnie idealny jest olej lniany. Zwiększa energetyczność, dzięki czemu każdy koktajl może być pełnowartościowym, oddzielnym posiłkiem. Dodatkowo umożliwia wchłanianie spożytych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest również łatwostrawny, reguluje ciśnienie krwi i przez zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych chroni przed miażdżycą. Ma też ważną zaletę – wymieszany w pysznym koktajlu nie pozostawia w nim żadnego nieprzyjemnego posmaku. Idealnie!

Leave a Reply