Wakacyjne SOS Ewy Ługowskiej w jej nowej książce Misa Mocy II

Książka Misa mocy 2. Dieta eliminacyjna i dla alergików” Ewy Ługowskiej,  autorki bloga misamocy.pl, to książka o życiu usłanym „bezami”. Wstęp do niej, czyli historia autorki, to opowieść dobrze znana chyba każdej osobie, która boryka się latami ze swoimi różnorakimi dolegliwościami zdrowotnymi o podłożu alergii lub nietolerancji pokarmowej.

W końcu jednak, niektórym z nas, udaje się dojść ze swoim zdrowiem do ładu i składu. Na co dzień jesteśmy w stanie kontrolować co i jak jemy. Ale co z wyjazdami? Czy osoba, która ma alergie lub nietolerancje pokarmowe, będzie teraz musiała siedzieć w domu i myśleć tylko o tym, co może, a czego nie może jeść? Ewa Ługowska doświadczyła tego na własnej skórze i opracowała pewien system, który pozwala jej na cieszenie się podróżą przy jednoczesnym zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Oto jej skrót wakacyjnego SOS:

  • Zarezerwuj nocleg z dostępem do kuchni lub aneksu kuchennego. Na urlopie musisz się czuć komfortowo. Wybierz miejsce przyjazne, w którym możesz odpocząć i przygotowywać szybkie posiłki.
  • Wyszukaj lokalne bazary. Zanim wyruszysz, poszukaj lokalnych bazarów w pobliżu wynajmowanego miejsca. Możesz także zapytać o to swojego gospodarza.
  •  Poszukaj dobrych restauracji. Przed wyjazdem warto także zrobić listę restauracji w okolicy, które serwują zdrowe posiłki.
  •  Zabierz ze sobą niezbędne rzeczy, których nie kupisz na miejscu. Może to być przykładowo bezglutenowe pieczywo na zakwasie. Na miejscu można zamrozić chleby i podgrzać je potem w piekarniku.
  •  Przygotuj się na podróż. Zabierz ze sobą prowiant na drogę, żeby nie kupić „czegokolwiek”, gdy zrobisz się głodny.
  •  Zrób zakupy w lokalnym markecie. Gdy nie masz dostępu do żywności od lokalnych rolników (np. gdy przyjeżdżasz w niedzielę), możesz zaopatrzyć się w produkty „bez” w lokalnym markecie.
  •  Przeżyj kulinarną przygodę. Nie zapomnij, że jesteś na wakacjach. Ciesz się nowymi produktami i lokalnymi specjałami.

 W książce, oprócz historii „z życia wziętych” oraz szeregu cennych porad, możemy znaleźć naprawdę dużo ciekawych, niebagatelnych przepisów na proste i szybkie dania.

 P.S. Zdjęcia potraw też są przepiękne.

 Poniżej spis treści książki Misa Mocy 2

Leave a Reply