Konkurs – Leki z głową

okładka książki leki z głowąW konkursie do wygrania książka „Leki z głową„dr Andrew Weil.

Zadanie konkursowe:  W komentarzach piszcie dlaczego mamy Tobie wysłać tą książkę?

Na zgłoszenia czekamy do 31.08.2018 do godziny 23:59, regulamin znajdziecie tutaj.

Najfajniejszy komentarz według nas nagrodzimy egzemplarzem książki 🙂

Opis książki: Lekarz inny niż wszyscy Dr Andrew Weil jest profesorem klinicznym medycyny i profesorem Reumatologii Integracyjnej na Uniwersytecie Arizona i dyrektorem Centrum Medycyny Integracyjnej na Uniwersytecie Arizona. To międzynarodowy autorytet z dziedziny medycyny integracyjnej. W swojej książce ujawnia całą prawdę o lekach. Leki leczą czy szkodzą? Antybiotyki, statyny, leki na chorobę refluksową, przeziębienie i grypę, środki przeciwhistaminowe i nasenne, sterydy czy środki stosowane w psychiatrii – wszystkie one mają swoją mroczną stronę. Warto jest poznać zarówno ją, jak i alternatywne metody eliminowania dolegliwości, na które się je przyjmuje. Postaw na zdrowie zamiast na leki!

 

10 komentarzy “Konkurs – Leki z głową

 1. Właśnie skończyłam 3 rok farmacji. Leki to moje studia, moje zainteresowanie i będą też częścią mojej pracy. Muszę wiedzieć o lekach jak najwięcej i być na bieżąco z nowymi informacjami, badaniami.
  Powinnam wygrać książkę „Leki z głową”, ponieważ może ona wzbogacić moją farmaceutyczną wiedzę o ciekawe rzeczy, których możliwe, że na studiach się nie dowiem. Może to sprawi, że będę lepszym farmaceutą w przyszłości 😉

  1. Jeśli trzy lata studiów farmaceutycznych nie dały określonej porcji wiedzy to wątpię aby ta jedna książka ją dała. Wiadomo, że przemysł farmaceutyczny nie „popuści” musi zarobić i to dobrze zarobić Gdy Pani będzie odradzać klientom aptek zakup lekarstw bo są szkodliwe to wówczas straci Pani pracę w aptece i szkoda będzie studiów. Będąc na studiach ma Pani jedyną okazje dopytać o wszystko pracowników naukowych uczelni. Powinni udzielić informacji. Po skończeniu studiów nic się Pani od nich nie dowie.

 2. MYCOCHLORIN,- Płyn przeciw grzybiczny który robiono w aptekach. Dziś farmaceuci nie słyszą o tej miksturze
  która likwidowała ognisko grzybicy w ciągu trzech dni.
  Będę P.Dorocie bardzo wdzięczny za zrobienie tej mikstury,może to sprawi że będzie Pani lepszym farmaceutą
  w przyszłości.

 3. …wiem…znam mroczną stronę leków nasennych…próbuję to zwalczyć,ale niezbyt dobrze sobie radzę…może od jutra…

 4. Łykam garstkę leków rano, kilka sztuk wieczorem; cóż starość. Czytam dołączone informacje o tym jak działają i na co szkodzą ale nie mam odwagi zrezygnować z niczego co zostało przepisane przez lekarza. Może już czas, najwyższy czas by z pełną świadomością, wykorzystując wiedzę zawartą w książce, ograniczyć spożycie medykamentów i stosować inne, bardziej przyjazne dla organizmu metody pozytywnie oddziałujące na mój organizm. I właśnie to stanowi motto by wziąć udział w konkursie

  1. Też od dwóch lat łykam sporą dawkę lekarstw i nie ma poprawy. Ponieważ bardzo bolało to idę na SOR. Gdzie powiedziano mi zmienić lekarza pierwszego kontaktu => zmieniłem. Do lekarza specjalisty gastroenterologa dostałem się po 6 miesiącach. Gastroenterolog odstawił wszystkie lekarstwa przepisane przez lekarza pierwszego kontaktu. Przepisał swoje. Po 6 tygodniach kolejna wizyta, mówię, że nie ma poprawy => proszę być cierpliwym => ta sama porcja lekarstw. Po kolejnych 6 tygodniach nadal nie było poprawy. Przepisano mi tą samą porcje lekarstw. Kolejna wizyta za 6 tygodni. Na kolejnej trzeciej wizycie u gastroenterolog przepisuje mi lekarstwa, które polecił odstawić gdy przyszedłem do niego po raz. pierwszy. Staram się wytłumaczyć/przypomnieć lekarzowi jak to było na początku. Nic to nie daje. Coś tu nie gra. Postanawiam zmienić gastroenterologa. Czyli nowe skierowanie, do innego gastroenterologa. Czekanie na wizytę, na której opowiadam historie choroby. Dostaje dużą porcje nowych innych lekarstw. Gdy się lekarstwa będą kończyć mam iść po kolejne recepty do lekarza pierwszego kontaktu. Tak też robię. Zażywam ale nie ma poprawy. Może Dr Andrew Weil coś napisał co mi pomoże.

 5. Z racji zawodowych interesuje mnie stanowisko profesora na temat „Całej prawdy o lekach”. Jako dyrektor Centrum Medycyny Integracyjnej ma podejście holistyczne czyli całościowe do diagnozowania i leczenia organizmu ludzkiego.To uczciwe podejście do zagadnienia, dlatego tym bardziej chciałabym poznać wszystkie metody eliminacji chorób, w tym metody naturalne.Ostatnio głośno jest o szkodliwości popularnych leków z grupy statyn na cholesterol oraz Inhibitorów pompy protonowej na refluks, a także leków stosowanych w psychiatrii.Głośno, ale jedynie w literaturze światowej.Stąd ważna obecność tej publikacji, autorytetu medycyny holistycznej dr Andrew Weil, na polskim rynku księgarskim. Koniecznym staje się „wziąć sprawy w swoje ręce” i doradzać pacjentom szeroko pojętą opiekę farmaceutyczną.Po przeczytaniu będę mogła polecić zainteresowanym. Primum non nocere!

 6. Prosta metoda,- chcesz być zdrów ,unikaj lekarza. Oni już nie leczą tylko dilują farmaceutykami.

 7. Gratulujemy wygranej Panu Włodzimierzowi 🙂 na @ wysłaliśmy prośbę o dane do wysyłki 🙂

Leave a Reply